Uvodní stránkaOddíly TJZařízení TJZákladní informacePošlete nám Váš dotaz či zprávu  
 
Nepojmenovaný dokument
 
Nepojmenovaný dokument
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument Nepojmenovanýdokument
   
   
   
     
   
 
2014   Ročenka oddílu
 

Rok 2014 měl ve svém programu řadu vrcholných evropských a světových plaveckých soutěží. Ke cti našich závodníků slouží, že se všech zúčastnili. Mistrovství Evropy v plaveckých sportech se zúčastnila jak ostřílená Martina Moravčíková (3x v semifinále) a Tomáš Havránek, tak mladá Anna Kolářová. Poslední úspěšně startovala i na Mistrovství světa na krátkém bazénu, kde startovala úspěšně ve štafetě. V juniorských soutěžích startovali Petr Novák a bratři Kozubkové. Starší Matěj vybojoval na Mistrovství světa juniorů 6. místo na 7,5 km.

Šestičlenná delegace se zúčastnila Mistrovství světa masters  Montrealu Z nich nejlepší byla Marcela Šťastná a Eva Jarošová, které se mohou pochlubit titulem mistryně světa a dalšími medailemi. Zlatou medaili získala i ženská polohová štafeta v rekordu šampionátu.  

    V rámci Mistrovství ČR naši plavci posbírali 92 titulů Mistrů ČR (z toho 52 v kategorii masters), 52 stříbrných a 25 bronzových medailí. V plavecké lize ženy obsadily (s rozdílem menším než 2 promile dosažených bodů) čtvrté místo. Po několika letech byli lepší muži, kteří ve finálovém kole obsadili třetí místo.  

            Na Mistrovství Prahy vybojovali plavci Bohemians 58 zlatých, 63 stříbrných a 71 bronzových medailí.

            Po několika letech vytvořily plavkyně Bohemians 3 nové české rekordy – Anna Kolářová v kraulovém sprintu a polohové štafety žen na 4x50 a 4x100 m.

V dálkovém plavání zaznamenal výrazný úspěch Matěj Kozubek, který vyhrál soutěž mužů o Český pohár.  

Kromě tradičních plaveckých kursů a přípravky se oddíl v roce 2014 intenzivně věnoval nejmladším plavcům. Zájemců je zatím více, než na kolik trenéři stačí, teď jen aby ti nejlepší pokračovali v další přípravě. Chce to ale hodně času a i finančních obětí rodičů.

Život plaveckého oddílu se i bez zázemí vlastního bazénu pohyboval v normálních kolejích. To znamená každodenní tréninky, víkendové závody a starosti se sháněním financí i ochotných trenérů. Díky rozumnému hospodaření, úsporám z minulosti a za pomoci dotace od ČSPS a grantového příspěvku od Magistrátu hl. m. Prahy se oddílu podařilo jakž takž absolvovat rok 2014, další ekonomická budoucnost je nejasná.

 
2011   Ročenka oddílu
 

Jednoznačně nejlepšími byli Ti dříve narození, kteří z Mistrovství Evropy veteránů na Jaltě přivezli 10 zlatých, 7 stříbrných a 3 bronzové medaile. A to máme stále v rezervě závodnice, které rády trénují, ale na mezinárodní závody nechtějí jezdit. Na druhém (věkovém) pólu se úspěšně projevila teprve 14 ti letá Kristýna Horská, která úspěšně startovala na Evropském olympijském festivalu mládeže v tureckém Trabzonu.

 
2010   Ročenka oddílu
 

Rok 2010 měl ve svém programu, ostatně jako každoročně, řadu vrcholných evropských a světových plaveckých soutěží. Ke cti našich závodníků slouží, že se alespoň některých opět zúčastnili. Mistrovství Evropy v plaveckých sportech se zúčastnila jak ostřílená Lenka Jarošová, tak nová naděje českého plavání Alžběta Řehořková. Ta v Budapešti okusila i postup do semifinále vrcholné evropské soutěže. V silné sestavě startovali naši dříve narození plavci na Mistrovství světa masters Göteborgu. Z nich nejlepší byla Marcela Šťastná, která se může pochlubit titulem mistryně světa na 100 m motýlek a dalšími dvěma stříbrnými medailemi. Stříbrnou medaili přivezl Jindřich Vágner, bronzovou Eva Jarošová, Jindřich Vágner a polohová štafeta Jarošová, Šťastná, Pejša a Vágner.  

            V rámci Mistrovství ČR jsme posbírali 73 titulů Mistrů ČR (z toho 47 v kategorii masters), 30 stříbrných a 24 bronzových medailí. V plavecké lize ženy nezopakovaly stříbrné medaile, ale přesto se opět umístily na stupních vítězů za Kometou Brno a KPS Ostrava. Cesta mužského družstva skončila stejně jako před rokem v semifinále.

            Na Mistrovství Prahy vybojovali plavci Bohemians 61 zlatých, 57 stříbrných a 44 bronzových medailí.   

Dálkoví plavci nastupovali do Českého poháru s cílem opět zopakovat vítězství v soutěži družstev, což se jim především „zásluhou“ nesportovního finále nepodařilo. Do jednotlivých závodů se aktivně zapojilo 62 závodníků, kteří uplavali celkem 2333 km. Nejvíce startů (23) měl na svém kontě Petr Tomášek, nejvíce km (141) uplaval a největší bodový zisk získal Josef Kučera: Mezi děvčaty byla nejlepší Tereza Skuhrová.

Již 48 let spolupracuje plavecký oddíl se ZŠ v Sázavské ulici, kde pracují sportovní třídy plavání a dále také se sportovní školou v Přípotoční ulici. V současné době začínáme pociťovat problém s nižší členskou základnou staršího žactva i počtem trenérů a funkcionářů.

Kromě tradičních plaveckých kursů a přípravky jsme se i v roce 2010 intenzivně věnovali nejmladším plavcům. Zájemců je zatím více, než na kolik stačíme, teď jen aby ti nejlepší pokračovali v další přípravě. Chce to ale hodně času a finančních obětí rodičů.

Život plaveckého oddílu se i bez zázemí vlastního bazénu pohyboval v normálních kolejích. To znamená každodenní tréninky, víkendové závody a starosti se sháněním financí i ochotných trenérů. Díky rozumnému hospodaření, úsporám z minulosti a za pomoci grantového příspěvku od Magistrátu hl. m. Prahy se nám podařilo jakž takž absolvovat rok 2010, další ekonomická budoucnost je nejasná.

 
2009   Ročenka oddílu
 
I v roce 2009 ti nejlepší zůstali stejní, ale výsledky se zlepšily. Hurá!
Lenka Jarošová se kvalifikovala na Mistrovství světa v plavání, kde se, stejně jako většina českých plavců, umístila na začátku třetí desítky (mimochodem ze 69 plavkyň). V závěru roku napřed překonala český rekord na 200 m znak a kvalifikovala se na Mistrovství Evropy. Tady se kvalifikovala až do finále a zde obsadila 10. místo (Bohužel MŠMT počítá finále jen do 8. místa, takže žádná dotace.)
Junior Michal Ledl se na rozdíl od loňského roku na MEJ kvalifikoval do semifinále a tam se umístil na 13. místě.
Rovněž 5 zlatých medailí z Mistrovství Evropy masters není jistě k zahození.
 
A ještě jeden pozoruhodný výsledek: Naši dálkoví plavci potřetí zvítězili v Českém poháru v dálkovém plavání. Jak opakovali poražení loňský bonmot „Důchodci z Bohemky porazily kvalitu z Komety Brno“. (Pro statistiky: mezi těmi důchodci je 11 žáků, z toho nejmladší Tomáš Kozubek má 11 let.) Ale teď k faktůmi:.
 
2007   Ročenka oddílu
 
Po jubilejním roku 2006 se život oddílu vrátil do normálních kolejí. To znamená každodenní tréninky, víkendové závody a starosti se sháněním financí i ochotných trenérů.
            Rok 2007 měl méně vrcholných plaveckých soutěží než jiná léta. A tak jen Martina Moravčíková reprezentovala Českou republiku na náhradní letní evropské soutěži a mezinárodní universiádě v Bangkoku. Tradičně vystupovala na mezinárodní scéně i sekce masters. Na mistrovství Evropy ve slovinské Kraji startovalo 10 závodníků, z nichž 8 se vrátilo s medailemi.
            V rámci Mistrovství ČR posbíral oddíl 18 titulů Mistrů ČR, 23 stříbrných a 22 bronzových medailí. Naopak se nedařilo v plavecké lize, kde ženy zůstaly po řadě úspěšných let bez medaile a muži se proti roku 2006 ještě o 2 místa zhoršili.
            Na Mistrovství Prahy vybojovali plavci Bohemians 51 zlatých, 50 stříbrných a 74 bronzových medailí.   
Dálkoví plavci nastupovali do Českého poháru s jediným cílem, vyhrát soutěž družstev. Do jednotlivých závodů se aktivně zapojilo 57 závodníků, rodinné příslušníky včetně babiček, kojenců a domácích mazlíčků. Výsledkem je první vítězství v soutěži s výrazným náskokem. Více než 10 závodů se zúčastnilo celkem 8 závodníků, nejvíce startů (15) a km (154) měl na svém kontě Josef Kučera.
Již 45 let spolupracuje plavecký oddíl se ZŠ v Sázavské ulici, kde pracují sportovní třídy plavání a dále také se sportovní školou v Přípotoční ulici. V současné době je cítit problém s nižší členskou základnou staršího žactva i počtem trenérů a funkcionářů.
Kromě tradičních plaveckých kursů a přípravky byla v roce 2007 intenzivně věnována pozornost nejmladším plavcům. Zájemců je zatím více, než na kolik stačí trenérská kapacita oddílu.
Díky rozumnému hospodaření a za pomoci grantového příspěvku od Magistrátu hl. m. Prahy se oddílu již druhý rok podařilo ukončit ekonomický výsledek v plusu.
 
 
   
 
 
Untitled Document
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument
 
 
Untitled Document
24. listopadu 2017, 13:52:12
Nepojmenovanýdokument
  TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA BOHEMIANS PRAHA  
  děkuje HLAVNÍMU MĚSTU PRAHA a MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 10  
   
  ZA POSKYTOVANÉ GRANTY A PŘÍSPĚVKY  
  na jednotlivé programy pro podporu činnosti mládeže a na provoz tělovýchovných zařízení.  
 
Untitled Document
David Děták © 2007
Untitled Document
bohemianstj@bohemianstj.cz