Uvodní stránkaOddíly TJZařízení TJZákladní informacePošlete nám Váš dotaz či zprávu

Nepojmenovaný dokument

Untitled Document

Nepojmenovaný dokument Nepojmenovanýdokument

2014   Ročenka oddílu

Nejlepším sportovcem roku 2014 byl oddílem vyhlášen Jan Petr, účastník mistrovství světa do 16 let v Jihoafrickém Durbanu.

2011   Ročenka oddílu

Oddíl nepředal podklady o činnosti za rok 2011

2010   Ročenka oddílu

Třetí extraligová sezóna týmu A se stala na nějakou dobu poslední. Papírově jsme byli nasazeni jako jedenáctí z dvanácti. Bylo jasné, že k záchraně vede jen nadprůměrný výkon většiny nebo celého týmu. Bohužel, ten předvedl desátý nasazený tým Polabin, my ne.

Měli jsme docela těžký los. S nejslabším Brnem jsme hráli až v 9. kole. S některými potenciálně vyrovnanými týmy jsme hráli už na začátku soutěže, s Turnovem už v 1. kole. Prohráli jsme prvních 8. kol, pak jsme porazili Brno a zbývající tři také prohráli. Na 11., sestupovém místě jsme se 3 body na 10., nesestupové místo ztratili 4 body.

Nedařilo se bohužel ani družstvu B, které hrálo západní skupinu 2. ČL. Katastrofický start – 7 sice těsných proher v řadě se bohužel v závěru dohnat nepodařilo. Sezóna byla tradičné jánošíkovská – s ostatními sestupujícími nebo přímými konkurenty se prohrálo, silné týmy jsme porazili. Nepomohly ani výborné výsledky Milana Srby (7 z 9) nebo Míly Vanky (4,5 ze 6). Celkových 8 bodů znamenalo desáté, sestupové místo, se ztrátou 2 body na nesestupové 9. místo.

Výpadek družstva B se letos v Přeboru nepodařilo dohnat družstvu C. Poslední tři ročníky jsme vyhráli, i když s velkým štěstím, v sezóně 2010 se vše vrátilo i s úroky. Dobře rozjetou sezónu pokazila prohra s Vyšehradem B v přímém souboji o postup. Celkových 24 bodů stačilo na 2. místo, 3 body za vítězným Vyšehradem C. Výborně a spolehlivě hrál Daniel Drahorád, 4,5 ze 7 bez prohry, za družstvo E přidal dalších 7 z 11. Tým D sestoupil z přeborové skupiny (11. místo), éčko uhrálo slušné 5. místo ve 2. třídě. Družstvo F díky 2. místu ve 3. třídě postoupilo do 2. třídy.

Sezónu 2010/2011 na podzim rozjelo áčko v 1. české lize výborně, zatím po 5. kolech je ve hře o postup zpět do extraligy.

Mládež

Druhý rok účinkování našich starších žáků v 1. lize mladšího dorostu – jih, přinesl opět páté místo. Dramatické prohry s přímými konkurenty oddálily postup do Extraligy mládeže minimálně o rok. Po první polovině sezóny 2010/2011 jsme opět ve hře o první místa. Naše záloha starších žáků vyhrála Přebor Prahy a účastní se letos také 1.ligy, což vypadá na slušnou perspektivu.

Za zmínku stojí následující výborné výsledky v soutěžích jednotlivců:

Jan Petr: 57. místo na mistrovství světa do 12. let v Řecku

Jan Franěk: 7. místo v Mistrovství Čech do 16 let v Harrachově

Tomáš Kozbert: 3. místo v Mistrovství Čech do 10 let v Seči

Ondřej Staněk: 4. místo v Mistrovství Čech do 10 let v Seči

Jakub Voříšek: 1. místo v Mistrovství Čech do 8 let v Seči (9 z 9!)

2009   Ročenka oddílu

Druhá extraligová sezóna se prvnímu týmu dospělých opět vydařila. Dvě výhry na počátku soutěže proti silné Ostravě a konkurenčnímu Třinci B zajistili klid pro většinu soutěže. V 6. kole po dramatickém souboji porazili i největšího konkurenta Poštovní spořitelnu. Nakonec se soutěž nečekaně vyrovnala a definitivní záchranu znamenalo až vítězství v posledním kole proti z povinnosti dohrávajícímu Turnovu. Nejlepší individuální výsledky zaznamenali Petr Zvára na třetí šachovnici s 6,5 body z 11 partií a Květoslav Znamenáček na osmé šachovnici se 4,5 body z 9 partií. V podzimních prvních kolech nového ročníku extraligy se bohužel nedaří, zatím žádný bodový zisk znamená sestupovou pozici.
            Družstvo B hrálo opět dlouhodobě nejlehčí severní skupinu 2. ČL. Sehrálo sezónu dvou tváří. V první polovině chudým dávalo v druhé polovině bohatým bralo a ve velmi vyrovnané soutěži nakonec přeskočilo na vynikající 6. místo. Oporou byl především Josef Erneker, s 8 body z 10 partií na třetí šachovnici dosáhl jednoho z nejlepších individuálních výsledků v soutěži.
            V Přeboru Prahy družstvo C už podruhé nezaváhalo, splnilo svou roli favorita a zvítězilo. Jako každý rok i tentokrát se oddíl vzhledem k celkovému nedostatku hráčů ochotných hrát o víkendech rozhodl nepostoupit a jen jistit případný sestup Béčka z 2. ligy. Týmy D po několika letech postoupil z 1. třídy zpět do Pražského přeboru, v roce 2010 tedy dojde na oddílové derby. Družstva E v 2. třídě a F ve 3. třídě prožila klidnou sezónu uprostřed tabulky.
            Za zmínku stojí dále 8. místo Bohemians ve finále Poháru ČR družstev v rapid šachu ve Františkových Lázních a 7. místo v letním mezinárodním Přeboru čtyřčlenných družstev v Pardubicích.
            Po dlouhé době si družstvo žáků užilo postup z Přeboru Prahy do Ligy mladšího dorostu. Ostudu rozhodně neudělali. Naopak, jako nováček dosáhli hned na 5. místo z 12 mužstev. Výborný výsledek zaznamenal Honza Petr, 8 bodů z 11 možných na 1. šachovnici proti výrazně starším soupeřům. V nové sezóně je soutěž opět dobře rozehrána, po 7. kolech zatím 4. místo.
            Daří se i jednotlivcům ve všech věkových kategoriích od 10 do 16 let. Z přeboru Prahy se do přeboru Čech probojovali Ondřej Staněk, Tomáš Kozbert, Michal Škvařil, Jan Franěk a Jan Petr. Výkonnostně v mládeži oddíl stoupá, zvláště ročníky 98, 97, 96 vypadají velice slibně.

2007   Ročenka oddílu

Prvnímu týmu dospělých se po šesti letech podařilo postoupit do Extraligy a to celkem nečekaně přesvědčivým způsobem. V prvních 10. kolech družstvo porazilo postupně všechny přímé konkurenty, zejména ve 4. kole později třetí Nový Bor B 5-3 a v 7. kole později druhý Hradec Králové 4,5-3,5. V posledním kole startovalo v Chrudimi kde se hrálo o rekordní 11. vítězství v sezóně v řadě, bohužel nevyšlo to. V podzimních prvních kolech extraligy se naštěstí nepotvrdilo, že by mohlo jít o nový trend a s jednou výhrou a jednou remízou ze čtyř utkání si Bohemians drží na konci roku slušnou 8 pozici.
Velmi se dařilo Květoslavu Znamenáčkovi, který se s 8 body z 11 partií podělil o nejlepší individuální výsledek v soutěži.
Družstvo B  hrálo tentokrát dlouhodobě nejlehčí severní skupinu 2. ČL. Zejména díky třem výhrám po sobě v prostřední části soutěže si zajistilo klidnou záchranu pěkné šesté místo v tabulce.

V Přeboru Prahy družstvo C posílené o tři prvoligové hráče týmu A tentokrát nezaváhalo, splnilo svou roli favorita a zvítězilo. Vzhledem k celkovému nedostatku hráčů ochotných hrát o víkendech jsme se však rozhodli postupu do 2. ligy se vzdát a pokračovat i v roce 2008 v pražském přeboru. Ostatní týmy D-G zažily vesměs klidnou sezónu bez postupu i sestupu. V roce 2008 bude muset skončit družstvo G, protože ubylo hráčů hrajících v týdnu po pracovní době.
Za zmínku stojí dále 4. místo Bohemians v letním mezinárodním Přeboru čtyřčlenných družstev v Pardubicích, 2. místo v přeboru ČR družstev v bleskovém šachu ve Znojmu a 7. místo v Přeboru ČR v rapid šachu družstev tamtéž.
V Přeboru Prahy družstev starších žáků trvala šance na postup do ligy dorostu až do poslední kola. Bohužel porážka od OAZy C odsunula družstvo až na třetí místo. Stačilo, by bývalo skončit jako druzí, protože vítězný ŠK Smíchov B nechce postoupit. Mají už jedno družstvo v lize. Snad příští rok.
Hráč s největším zájmem Honzík Petr se probojoval postupně z přeboru Prahy až na republiku! V devíti letech nemá mezi bohemáky (žáky) konkurenci. A Honza Franěk postoupil v H12. Společně s Ondřejem Dunderou má oddíl 3 hráče v přeboru Čech. O jednoho víc oproti loňsku!  Výkonnostně jde o slibný postup, zvláště ročníky 98, 97, 96 vypadají velice slibně.