Uvodní stránkaOddíly TJZařízení TJZákladní informacePošlete nám Váš dotaz či zprávu  
 
Nepojmenovaný dokument
 
Nepojmenovaný dokument
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument Nepojmenovanýdokument
   
   
   
     
   
 
2014   Ročenka oddílu
 

Oddíl mládeže se zaměřuje na všestrannou sportovně orientovanou turistickou činnost. Dominantní zůstává vodní turistika a lyžování. V loňském roce jsme ještě zintenzivnili spolupráci s Oddílem vodního slalomu a sjezdu. Kromě vlastní činnosti oddílu jsme tak současně „přípravkou“ pro budoucí závodníky ve sjezdu a slalomu.

Celoroční činnost oddílu se skládá z pravidelných schůzek v loděnici (1x týdně), cca dvou víkendových akcí měsíčně a akcí dlouhodobých v době školních prázdnin. Schůzky jsou věnovány sportovnímu výcviku na vodě nebo v tělocvičně nebo naučným programům či hrám v klubovně.

V zimních měsících se mládež oddílu připravuje na úskalí, které je může v létě potkat při sjezdu řek - v bazénu vysokých škol v Suchdolu trénují budoucí závodníci nácvik eskymáckých obratů.

V roce 2014 jsme kromě schůzek v loděnici a výcviku v bazéně uskutečnili 3 jednodenní a 5 víkendových zájezdu na vodu, 2 jednodenní a 6 víkendových akcí pěších, cyklistických či horolezeckých, 3 víkendy na lyžích, týdenní výcvik na lyžích, zájezd na Alpské řeky a pěší akce o podzimních prázdninách.

Vyvrcholením činnosti oddílu jsou letní měsíční tábor na březích Ohře spojující pobyt v přírodě s vodáckým výcvikem a „puťák“ dorostu (vloni do Albánských hor).

Vodácké akce pořádáme ve spolupráci s oddílem vodní turistiky. Výsledky v Českém poháru vodáků potvrzují dobrou sportovní úroveň obou oddílů. I přes omlazení oddílu zůstáváme nejlépe umístěným pražským oddílem (celkově 6. místo)

Členové oddílu mládeže také pomáhají oddílu vodní turistiky při organizaci tradičního závodu na Hamerském potoce, který je součástí seriálu ČPV. Náš oddíl také již několik let organizuje pražské kolo Mistrovství České republiky v eskymování.

 
2011   Ročenka oddílu
 
Oddíl nepředal podklady o činnosti za rok 2011
 
2010   Ročenka oddílu
 
Oddíl se zaměřuje na všestrannou sportovně orientovanou turistickou činnost. I když dominantní
zůstává vodní turistika a lyžování, pořádá oddíl také pěší akce, výuku základů horolezectví a akce
cyklistické. Vyvrcholením činnosti oddílu jsou tradiční soustředění o jarních prázdninách v Jiřetíně a letní
měsíční tábor na březích Ohře spojující pobyt v přírodě s vodáckým výcvikem. Pro dorostence byl v roce
2010 uspořádán cyklistický putovní tábor na Ukrajinu.
Celoroční činnost oddílu se skládá z pravidelných schůzek v loděnici (1x týdně), cca dvou víkendových
akcí měsíčně a již zmíněných akcí dlouhodobých. Schůzky jsou věnovány naučným programům, hrám,
opravám lodí a sportovnímu výcviku.
V uplynulém roce bylo uspořádáno 16 víkendových akcí. Společně s oddílem vodní turistiky se oddíl
zúčastňoval vodáckých závodů, zejména Českého poháru vodáků, kde jsme skončili na 4. místě, t. j.
jako nejlepší oddíl mládeže z Prahy. V jednotlivých kategoriích je nejcennější celkové 1. místo Ondřeje
Hátla s Pavlou Bínovou v kategorii C2 (v jednotlivých závodech 5x první, 1x druzí a 1x třetí), ale i několik
dalších celkových umístění si zaslouží ocenění: 6. a 7. místo v kategorii K1-dívky (Kateřina Jírová a
Kateřina Benešová), 6. místo v kategorii C2 (Ondřej Mareček a Philip Ridgil) a další.
Z dalších vodáckých akcí jmenujme zájezdy na Doubravu a na závody na Vavřineckém potoce. Tři
další zájezdy měly charakter miniškoly vodní turistiky určené především nováčkům. Velmi se vydařil
zájezd na kanál ve Vrbném spojený s kursem vodní záchrany, který cvičitelé oddílu TOM uspořádali jak
pro členy našeho oddílu, tak pro oddíl vodní turistiky (dospělí).
Členové oddílu mládeže pomáhali také oddílu vodní turistiky při organizaci tradičního závodu na
Hamerském potoce, který byl po úspěchu v roce 2005 od roku 2006 „povýšen“ do seriálu ČPV. Tato
akce je účastníky hodnocena jako nejlépe organizovaný závod celého seriálu (jako organizátoři se naši
závodníci nemohli zúčastnit závodu, což stálo oddíl cenné body do celkového hodnocení v Českém
poháru vodáků).
 
2009   Ročenka oddílu
 
Oddíl se zaměřuje na všestrannou sportovně orientovanou turistickou činnost. Dominantní zůstává vodní turistika a lyžování. Kromě letních zájezdů na vodu, pěších akcí a výuky základů horolezectví pořádá oddíl v zimním období také zájezdy na hory.
           
            Vyvrcholením činnosti oddílu jsou tradiční soustředění o jarních prázdninách v Jiřetíně a letní měsíční tábor na březích Ohře spojující pobyt v přírodě s vodáckým výcvikem. Pro dorostence byl v roce 2009 uspořádán vodácký putovní tábor na Ukrajinu.
   
            Celoroční činnost oddílu se skládá z pravidelných schůzek v loděnici (1x týdně), cca dvou víkendových akcí měsíčně a již zmíněných akcí dlouhodobých. Schůzky jsou věnovány naučným programům, hrám, opravám lodí a sportovnímu výcviku.
   
            V uplynulém roce bylo uspořádáno 16 víkendových akcí. Společně s oddílem vodní turistiky se oddíl zúčastňoval vodáckých závodů, zejména Českého poháru vodáků, kde oddíl skončil stejně jako v předchozím roce na 6. místě. Druhé místo mezi pražskými oddíly potvrzuje dobrou sportovní úroveň oddílu. Vedle prostého sjetí Sázavy v úseku Stvořidel, byl uspořádán zájezd na Doubravu a na závody na Vavřineckém potoce. Tři další zájezdy měly charakter miniškoly vodní turistiky určené především nováčkům. Velmi se vydařil čtyřdenní zájezd na kanál v Roudnici spojený s kursem vodní záchrany, který cvičitelé oddílu TOM uspořádali jak pro členy našeho oddílu, tak pro oddíl vodní turistiky (dospělí).
   
            Členové oddílu mládeže pomáhali také oddílu vodní turistiky při organizaci tradičního závodu na Hamerském potoce, který byl po úspěchu v roce 2005 „povýšen“ do seriálu ČPV (jako organizátoři jsme se nemohli zúčastnit závodu, což nás stálo cenné body do celkového hodnocení v Českém poháru vodáků).
 
2007   Ročenka oddílu
 
Oddíl se zaměřuje na všestrannou sportovně orientovanou turistickou činnost. Dominantní zůstává vodní a lyžařská turistika. Mimo letní zájezdy na vodu, pěší akce a výuku základů horolezení pořádá oddíl v zimním období zájezdy na hory. Vyvrcholením činnosti oddílu jsou tradiční soustředění o jarních prázdninách v Jiřetíně a letní měsíční tábor na březích Ohře spojující pobyt v přírodě s vodáckým výcvikem. Pro dorostence byl v roce 2007 uspořádán putovní tábor po Rumunských pohořích Retezat, Tarcu a Godenau.
 
Celoroční činnost oddílu se skládá z pravidelných schůzek v loděnici (1x týdně), cca dvou víkendových akcí měsíčně a již zmíněných akcí dlouhodobých. Schůzky jsou věnovány sportovnímu výcviku, hrám a naučným programům.
 
V uplynulém roce bylo uspořádáno 15 víkendových zájezdů na vodu. Vedle prostého sjetí Sázavy v úseku Stvořidel, byl uspořádán zájezd na Doubravu a Vavřinecký potok. Tři další zájezdy měly charakter miniškoly vodní turistiky určené především nováčkům. Jeden takový zájezd byl na Lužnici, jeden na Sázavě a jeden na kanále v Českém Vrbném. Poslední jmenovaný jsme využili i k praktickému nácviku záchrany na divoké vodě.
 
Pro dorostence byl také uspořádán vodácký zajezd na řeky Rakouských Alp (Salza, Steyr, Teichl, Enns). Společně s oddílem vodní turistiky se oddíl zúčastňoval soutěží VTJZ a zejména Českého poháru vodáků. Umístění mládeže na 4. místě (stejně jako v předešlém roce) a opět jako nejlepší z pražských oddílů, potvrzuje dobrou sportovní úroveň našeho oddílu. Třetím rokem jsme se také podíleli na organizaci akce na Hamerském potoce společně s oddílem vodní turistiky (OVT).
 
 
   
 
 
Untitled Document
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument
 
 
Untitled Document
24. listopadu 2017, 13:42:22
Nepojmenovanýdokument
  TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA BOHEMIANS PRAHA  
  děkuje HLAVNÍMU MĚSTU PRAHA a MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 10  
   
  ZA POSKYTOVANÉ GRANTY A PŘÍSPĚVKY  
  na jednotlivé programy pro podporu činnosti mládeže a na provoz tělovýchovných zařízení.  
 
Untitled Document
David Děták © 2007
Untitled Document
bohemianstj@bohemianstj.cz