Uvodní stránkaOddíly TJZařízení TJZákladní informacePošlete nám Váš dotaz či zprávu

Nepojmenovaný dokument

Untitled Document

Nepojmenovaný dokument Nepojmenovanýdokument

2014   Ročenka oddílu

V roce 2014 se mezi atlety opět zadařilo veteránům Janu Rubešovi a Josefu Vonáškovi, kteří v domácích mistrovských soutěžích získali celkem 10 titulů a jedno druhé místo. Podělili se spolu také o tři nové české veteránské rekordy. Rubeš na 50m, Vonášek na 500m a společně i ve štafetě na 4x100m při mezinárodním startu v Záhřebu, kde oba úspěšně reprezentovali ve svých disciplinách. Josef Vonášek tam v trojskoku získal bronzovou medaili v letošním maximu.

Na veteránském halovém mistrovství světa v Budapešti to bylo čtvrté, páté a osmé místo, ale konkurence byla velmi silná.

V závěru roku se Josef Vonášek svým 55. startem na Velké Kunratické stal druhým běžcem s největším počtem startů ze všech účastníků. Na Mikulášském halovém mítinku v německém Chemnitz získal 4 zlaté a 1 stříbrnou medaili a stal se jedním z nejúspěšnějších závodníků naší početné výpravy.

2011   Ročenka oddílu

V letošním roce, tak jako i v letech předchozích získali pro náš oddíl cenné sportovní úspěchy naši veteráni Josef Vonášek a Jan Rubeš.

V roce 2011 získal Josef Vonášek na MČR veteránů v hale a venku stejně jako ve dvou předchozích letech celkem 7 mistrovských titulů (tentokrát 3x v hale a 4x venku). Na Vlll. Halovém ME veteránů v Gentu získal 6. místo ve skoku dalekém za výkon 403cm, 7. místo v trojskoku výkonem 8,00m a 8. místo ve skoku vysokém za výkon 120cm. Na II. European Masters Games v Lignanu získal stříbrnou medaili ve štafetě 4x100m. Dále obsadil 4. místo ve skoku vysokém za výkon 124cm, 5. místo v hodu oštěpem výkonem 32,79m, 6. místo ve skoku dalekém za výkon 403cm a 7. místo v trojskoku výkonem 8,82m. Jan Rubeš získal v tomto roce kvůli zranění pouze jeden mistrovský titul a to na halovém MČR veteránů  ve skoku dalekém za výkon 415cm.

2010   Ročenka oddílu

Tak jako v uplynulých letech se i letos tradičně dařilo našim veteránům. Tentokrát převážně v domácích soutěžích. Ziskem devíti mistrovských titulů ve veteránských kategoriích skončili těsně na druhém místě mezi ostatními atletickými oddíly z celé ČR. Na tomto úspěchu se podíleli ziskem dvou titulů Jan Rubeš a sedmi titulů Josef Vonášek, který navíc nebyl letos ve své kategorii na MČR v hale i venku poražen. Bohužel zranění a zdravotní potíže v halové části sezóny se projevily při startech v létě na ME v Maďarsku, kde naši závodníci vybojovali „jen“ páté, sedmé a deváté místo.

Za zmínku rovněž stojí také pět zlatých medailí Josefa Vonáška z tradičního veteránského mítinku v Rakousku a další čtyři medaile z německého Chemnitzu získaných v závěru roku

2009   Ročenka oddílu

V roce 2009 byli již tradičně úspěšní naši veteráni Josef Vonášek a Jan Rubeš. Především halová sezona byla velmi zdařilá a po zisku čtyř titulů na 14. halovém mistrovství ČR veteránů vyvrcholila ziskem tří medailí na březnovém 7. halovém ME veteránů v Anconě. Další tři mistrovské tituly přivezl Josef Vonášek z Písku, kde se konalo již 43. Mistrovství ČR veteránů na otevřeném hřišti.

Nejlepším atletem  roku 2009 se opět stal Josef Vonášek, který v uplynulém roce získal na MČR v hale a venku celkem 7 mistrovských titulů (4x v hale a 3x venku). Na halovém ME v Anconě 2 bronzové medaile za dálku a trojskok a 7. místo v halovém pětiboji. Dalších 10 medailí získal na tradičních veteránských mítincích v Německu a Rakousku. Vylepšil také svůj český rekord na 500m na 1:47,80 v hale.

Rovněž Jan Rubeš přivezl ze 7. Halového ME veteránů v Anconě cenný kov a to stříbrnou medaili za skok daleký (v kategorii M 65).

Přehled nejvýznamnějších výsledků členů atletického oddílu v sezóně 2009 v individuálních startech:

2008   Ročenka oddílu

Rok 2008 byl opět ve znamení výkonů našich nestárnoucích veteránů Josefa Vonáška a Jana Rubeše. Oba dva sbírali jak mistrovské tituly na domácích mistrovských veteránských soutěžích, tak i cenná umístění na evropských a světových šampionátech.

Nejlepším atletem  roku 2008 se stal Josef Vonášek. Můžeme s radostí konstatovat, že letošní sezóna byla pro Pepu nejúspěšnější ze všech uplynulých 53 v oddíle atletiky TJ Bohemians. Pepa přivezl čtyři medaile z velkých akcí (celkem už jich tak má na svém kontě 10). Stříbro ve skoku dalekém a bronz v trojskoku získal na 3. Halovém MS veteránů v Clermont-Ferrand a na 16. ME veteránů v Lublani získal ve skoku dalekém rovněž stříbro a k tomu bronz v pětiboji.
Dále 14x v letošním roce překonal český veteránský rekord (v kategorii M 70) a získal 7 titulů na republikových mistrovstvích veteránů. Rekordy padaly v bězích od 50m do 600m, někdy i vícekrát ve stejné disciplině, dále v trojskoku, sprinterském trojboji a v pětiboji (ten je obzvlášť hodnotný - zlepšení o víc jak 200 bodů).

Rovněž Honza Rubeš přivezl z 16. ME veteránů v Lublani cenný kov a to stříbrnou medaili za skok daleký. K tomu získal pět titulů na republikových mistrovstvích veteránů a vytvořil nový halový i venkovní veteránský rekord ve skoku dalekém (v kategorii M 65).