Uvodní stránkaOddíly TJZařízení TJZákladní informacePošlete nám Váš dotaz či zprávu  
 
Nepojmenovaný dokument
 
Nepojmenovaný dokument
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument Nepojmenovanýdokument
   
   
   
     
   
 
2014   Ročenka oddílu
 

Stejně jako v minulých letech uspořádal oddíl vodního slalomu a sjezdu i v letošním roce dva závody ve sjezdu na divoké vodě.

 Prvním byl závod v klasickém sjezdu, který měl být původně uspořádán na Kamenici na trati Plavy – Jesenný. Bohužel vzhledem k špatnému vodnímu stavu musel být závod přesunut na Jizeru se startem v Malé Skále. I přes přesun na méně atraktivní vodní terén byl závod hodnocen kladně a závodníci z něj odjížděli spokojení.
 Druhým byl závod ve sprintu na divoké vodě a tradičně jsme ho uspořádali na umělé slalomové dráze ve Veltrusích. I tento rok se nám podařilo udržet úroveň závodu na vysoké úrovni a oba námi pořádané závody byly dozorující složkou ČSK DV hodnoceny velice kladně.
 

Dlouhodobě je náš oddíl grantem Českého poháru žáků – dlouhodobé soutěže s cílem podpořit zájem o kanoistiku na divoké vodě u nejmladších závodníků a ve spolupráci s RDJ podchytit včas nejvýraznější talenty pro tento sport.

 Na sportovním poli se v roce 2014 nejvíce dařilo Šimonovi Jelínkovi, který na kanoi dvojic společně s Václavem Kristkem z Valašského Meziříčí dosáhl vynikajících výsledků jak v juniorské, tak i v seniorské reprezentaci a na obou úrovních získali medaile na Mistrovství světa.

Také Míša Mrůzková se po návratu z mateřské dovolené dostala znovu do vynikající formy a uspěla na Mistrovství světa dospělých.

Ve veteránské kategorii se podařilo Romanovi Mornštejnovi a Michalovi Šťastnému získat titul Mistrů světa.

 I přes tyto vynikající sportovní úspěchy bohužel zápasíme s nedostatkem mládeže, která by mohla nahradit stárnoucí závodníky a pokračovat ve skvělé tradici našich sportovců.

Z tohoto důvodu jsme začali více spolupracovat s oddílem vodní turistiky naší TJ a společně se pokusíme získat nadějné mladé turisty pro aktivní sportování.

 I nadále je naším cílem udržet co nejširší počet aktivních závodníků a také pokračovat ve vysoké kvalitě závodů pořádaných naším oddílem. V tomto směru je potřeba poděkovat všem členům oddílu, kteří se o to zasloužili.
 
2011   Ročenka oddílu
 

Činnost oddílu vodního slalomu a sjezdu v roce 2011 probíhala stejně jako v minulých letech se zaměřením na sjezdovou složku.

Oddíl pořádal již tradiční sjezdové závody na Kamenici v Jizerských horách a sprintové závody na Vltavě ve Veltrusich kde se konalo také mistrovství České republiky ve sprintu hlídek. Oba závody byly uspořádány na tradičně vysoké sportovní i organizační úrovni a Českým svazem kanoistiky byly vyhodnoceny jako jedny z nejlepších v roce.

Po sportovní stránce se v roce 2011 velice dařilo juniorské posádce Jelínek-Smolka, kteří na juniorském Mistrovství světa získali stříbrnou a bronzovou medaili.

Velice úspěšným se stal také Ondřej Koubík, který na Olympiádě mládeže zvítězil v kategorii K1 žáci a stal se tak olympijským vítězem.

V kategorii C2 muži byly dále úspěšné posádky Hermann-Chlouba, Šálek-Říha a Bubeníček-Šťastný.

Jitka Háková v kategorii K1 ženy byla členkou reprezentačního družstva a zúčastnila se MS ve sprintu v německém Augsburgu.

Díky Šimonu Jelínkovi se také zlepšují výsledky v kategorii C1 muži.

V roce 2012 chce oddíl pokračovat v systematické práci s mládeží tak, aby se podařilo udržet výkonnostní úroveň oddílu i po postupném odchodu starších sportovců do sportovního důchodu. V tomto směru je velice přínosná spolupráce se Sportovním centrem mládeže, které působí pod záštitou našeho oddílu s působností pro Středočeský kraj.

 
2010   Ročenka oddílu
 

V roce 2010 oddíl vodního slalomu a sjezdu uspořádal dva závody ve sjezdu na divoké vodě a stal se zastřešujícím oddílem a garantem pro nově vzniklou soutěž – Český pohár žáků.

Vzhledem nedostatku vody na Kamenici jsme v tomto roce museli přesunout závod Českého poháru na Sázavu a dva letní sprintové české poháry jsme uspořádali ve Veltrusích a v Roudnici. I přes vynucený přesun na méně atraktivní tratě byly i letos naše závody hodnoceny kladně a závodníci z nich odjížděli spokojení.

 

            Vzhledem k dobré práci s mládeží byl náš oddíl pověřen Českým svazem kanoistiky zastřešením nově vzniklé soutěže v rámci ČR – Českého poháru žáků. Jedná se o dlouhodobou soutěž s cílem podpořit zájem o kanoistiku na divoké vodě u nejmladších závodníků a ve spolupráci s vedením RDJ podchytit včas nejvýraznější talenty pro tento sport.

 

Na sportovním poli se v roce 2010 dařilo tradičně kanoistickým dvojicím Šálek – Říha, Bubeníček – Šťastný, Hermann – Chlouba a připojili se i mladí nastupující závodníci Smolka – Jelínek. V kategorii žen si po dočasném odchodu Míši Mrůzkové udržují stabilní výkonnost Hana Frydrichová, Jitka Háková a Nikola Janoušková. Zvláště výkony mladé Nikoly Janouškové jsou příslibem do minulosti.

Obrovský úspěch zaznamenal v roce 2010 Marek Šálek, který se se svým partnerem na lodi stal Mistrem světa v kategorii 3xC2 muži – sprint a v kategorii 3xC2 muži – klasický sjezd obsadil druhé místo. Také Václav Lagner v kategorii K1 muži si udržuje vysokou výkonnost a je stálým členem reprezentačního družstva. Stále nám tedy chybí kvalitní siglkanoisté, ale i zde se zřejmě začíná blýskat na lepší časy. V dorostenecké kategorii se velice slušně jeví výkony Filipa Jelínka, který se stal členem juniorského RD. Společně s Ondřejem Smolkou je také členem juniorského RD v kategorii C2 jak ve sjezdu, tak ve slalomu.

 

Do dalších let je hlavním cílem udržet a zlepšovat celkovou sportovní výkonnost všech členů oddílu a z nových členů vychovávat důstojné nástupce sportovců, kteří již mají nárok na sportovní důchod. Toho lze dosáhnout pouze díky dobré partě všech závodníků s podporou realizačního týmu oddílu. Cílem je také pokračovat ve vysoké kvalitě závodů pořádaných oddílem. V tomto směru je potřeba poděkovat všem aktivním členům oddílu.

 
2009   Ročenka oddílu
 
V roce 2009 oddíl vodního slalomu a sjezdu uspořádal dva závody ve sjezdu na divoké vodě a stal se zastřešujícím oddílem a garantem pro nově vzniklou soutěž – Český pohár žáků.
           
            Již tradičně oddíl uspořádal ve spolupráci s členy turistického oddílu TOM Český pohár ve sjezdu na divoké vodě na řece Kamenici. Tento pořadatelsky velice náročný závod z pohledu splavnosti koryta řeky a přístupu závodníků na závodiště se stal jedním z nejlépe zajištěných závodů v roce a je širokou kanoistickou veřejností hodnocen velice kladně.       
           
            Dalším závodem byl Český pohár ve sprintu na divoké vodě, který proběhl na umělých slalomových tratích ve Veltrusích a v Praze - Tróji. I tento závod je mezi českými závodníky velice oblíben. Vzhledem k dobré práci s mládeží byl oddíl pověřen Českým svazem kanoistiky zastřešením nově vzniklé soutěže v rámci ČR - Českého poháru žáků. Jedná se o dlouhodobou soutěž s cílem podpořit zájem o kanoistiku na divoké vodě u nejmladších závodníků a ve spolupráci s vedením RDJ podchytit včas nejvýraznější talenty pro tento sport.
 
            Na sportovním poli se v roce 2009 dařilo tradičně kanoistickým dvojicím Šálek - Říha, Bubeníček - Šťastný, Hermann - Chlouba a připojili se i mladí nastupující závodníci Smolka - Jelínek. V kategorii žen si po dočasném odchodu Míši Mrůzkové udržují stabilní výkonnost Hana Frydrichová, Jitka Háková a Nikola Janoušková. Zvláště výkony mladé Nikoly Janouškové jsou příslibem do minulosti.
           
            Obrovský úspěch zaznamenal v roce 2009 kajakář Václav Langer. Ten se stal dvojnásobným Mistrem ČR a porazil všechny členy reprezentačního družstva. Jeho výkonnostní růst je vynikající ukázkou poctivého tréninku a kvalitní práce trenéra Martina Smolky. Také ostatní kajakáři si udržují stabilní výkonnost.            
           
            Oddílu stále chybí kvalitní singlkanoisté, ale i zde se zřejmě začíná blýskat na lepší časy. V dorostenecké kategorii se velice slušně jeví výkony Filipa Jelínka, který se stal členem širšího kádru juniorského RD.
 
            Do dalších let je hlavním cílem udržet a zlepšovat celkovou sportovní výkonnost všech členů oddílu a z nových členů vychovávat důstojné nástupce sportovců, kteří již mají nárok na sportovní důchod. Toho lze dosáhnout pouze díky dobré partě všech závodníků s podporou realizačního týmu oddílu. Cílem je také pokračovat ve vysoké kvalitě závodů pořádaných oddílem. V tomto směru je potřeba poděkovat všem aktivním členům oddílu.
 
2007   Ročenka oddílu
 
Stejně jako v roce 2006 i v loňském roce 2007 uspořádal oddíl závod Českého poháru ve sjezdu a sprintu na divoké vodě na řece Kamenici. Také tentokrát se ve spolupráci s členy oddílu TOM podařilo uspořádat tento závod na vysoké technické a sportovní úrovni.
 
Oddíl dále pořádal i Mistrovství české republiky ve sjezdu na divoké vodě žáků. Tento závod se uskutečnil ve stejném termínu jako mezinárodně velmi oblíbený Českokrumlovský vodácký maraton a tak mohli mladí závodníci sledovat svoje sportovní vzory na trati dlouhé 34 km.
 
            Sportovní výsledky jako vždy na vysoké úrovni udržovala Míša Mrůzková, která i přesto, že se v tomto roce soustředila na nominaci na OH 2008 v rychlostní kanoistice, získala 4 tituly mistryně Evropy ve sjezdu. Vysokou výkonnost si také udržela Hanka Mondeková, která se pravidelně umisťovala mezi prvními pěti závodnicemi v Českých pohárech ve sjezdu.
 
Trvale vysokou výkonnost také potvrdili deblkanoisté Šálek – Říha, Bubeníček – Hermann a Bluma – Šťastný, kteří získali titul Mistrů ČR ve sjezdu hlídek dospělých a také naši žáci, kteří ve složení Ondřej Smolka – Tomáš Kulíšek, Ondřej Paďouk – Tomáš Ketzl a Šimon Jelínek – Filip Jelínek získali titul mistrů ČR ve sjezdu hlídek v kategorii žáků.
 
Pozitivem do dalších let je zajisté fakt, že mladí závodníci v oddíle zůstávají a je tedy šance, že naváží na úspěchy svých starších kolegů.
 
 
   
 
 
Untitled Document
 
Untitled Document
 
 
 
Nepojmenovaný dokument
 
 
Untitled Document
24. listopadu 2017, 13:45:41
Nepojmenovanýdokument
  TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA BOHEMIANS PRAHA  
  děkuje HLAVNÍMU MĚSTU PRAHA a MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 10  
   
  ZA POSKYTOVANÉ GRANTY A PŘÍSPĚVKY  
  na jednotlivé programy pro podporu činnosti mládeže a na provoz tělovýchovných zařízení.  
 
Untitled Document
David Děták © 2007
Untitled Document
bohemianstj@bohemianstj.cz