Zvláštní uznání TJ Bohemians

Kanoista na divoké vodě Filip Jelínek – mistr světa, mistr Evropy i mistr ČR.

AKROBATICKÁ GYMNASTIKA

Nejlepší sportovkyně: Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková

Reprezentantky ČR v roce velice úspěšně startovaly na řadě národních i mezinárodních soutěží. Na mistrovství Evropy v polském Řešově předvedla děvčata své sestavy bez technických chyb a získala si tím umístění v druhé desítce startovního pole. V listopadu pak trio obhájilo svůj titul mistryň České republiky.

ATLETIKA

Nejlepšími sportovci oddílu: jsou vyhlášeni veteráni Josef Vonášek a Petr Čech

Josef Vonášek získal 6 medailí na vrcholné celosvětové soutěži na Novém Zélandu a další úspěchy v domácích i zahraničních startech. Zúčastnil se také, již po 58. našeho nejznámějšího krosu Velké Kunratické. Poprvé běžel se startovním číslem 1 z téměř 2 000 zúčastněných běžců.

Petr Čech se stal veteránským Mistrem Evropy ve skoku vysokém a na MS v Německu získal celkem 3 medaile, z toho dvě zlaté.

LYŽOVÁNÍ

Nejlepší sportovec oddílu: Michal Podzimek

Jako jeden ze skupiny skialpinistů se úspěšně zúčastnil řady akcí domácího Českého poháru, ale i významných světových závodů v Tatrách i na alpských ledovcích.

MODERNÍ GYMNASTIKA

Nejlepší sportovkyně MG: Natálie Lorenzová.

V roce 2017 soutěžila v kategorii juniorek. Získala řadu medailí na mezinárodních pohárových závodech, a získala i titul Přebornice Prahy. Na Mistrovství České republiky ve společných skladbách obsadila stříbrnou příčku. Od září 2016 je členkou reprezentačního družstva ČR, které se připravuje na ME a MS ve společných skladbách.

PLAVÁNÍ

Nejlepší sportovci: Kristýna Horská, Tomáš Havránek a Matěj Kozubek

Po 14 letech závodění za Bohemku se rozhodla ukončit aktivní činnost Martina Moravčíková.

Oddíl i jednota jí děkují za vzornou a dlouholetou reprezentaci.

Účastníci MS, ME, MEJ a mistři ČR: Anna Kolářová, Tereza Muselová a Vojislav Štěrba,

Alžběta Dvořáková, Pavla Kotěšovcová, Vanessa Lipovská, Karolína Marešová, Tereza Martínková, Pavlína Nováková, Julie Pleskotová, Tereza Zaňková, Tomáš Kozubek, Jan Hanzal,

Petr Novák, David Noll, Jakub Lahoda, a žák Michal Judickij,

Plavci Masters:

Eva Jarošová, Marcela Šťastná, Ivana Felgrová, Alena Pospíšilová, Jaroslava Votrubová, Juraj Braník, Martin Fiala, Ladislav Smelik a Radek Táborský, Kateřina Augustová, Olga Brožová, Alžběta Dvořáková, Šárka Landsmanová, Radmila Srbová, Marie Štveráková, Michal Bareš, Stanislav Bartůšek, Václav Břicháček, Petr Hubal, Radek Jochman, Petr Kučera, Josef Kysilka, Jan Škoch, a Pavel Štěrba.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Nejlepší závodnicí za rok 2017 je Aneta Holasová – účastnice reprezentačního družstva ČR na Mistrovství světa v kanadské Montrealu a nositelka čtyř medailí z Mistrovství ČR. Ale i další gymnastky byly v loňském roce mimořádně úspěšné. Zejména ty, které se zúčastnily Mistrovství Evropy v Rumunsku. Jsou to Adéla a Vendula Měrková. Bohužel při rozcvičení se Adélka zranila, a tak ve finále startovala pouze její sestra.

Úspěšná byla také děvčata Kristýna Brabcová, Natálie Brabcová, Eliška Fiřtová a Vendula Měrková, která zvítězila v Extralize družstev na Mistrovství ČR

ŠACHY

Nejlepším šachistou byl Jakub Petr:

Vybojoval bronz na říjnovém Mistrovství Čech v Harrachově do 16 let.

Jakub je oporou extraligového družstva na první šachovnici!

ŠERM

Nejlepší sportovci: Kristína Bursíková a Šimon Chren

Žákyně Kristína je v žebříčku ČR je v kategorii žákyň na 4. místě, kadetek na 7. místě a juniorek na 10. místě. Šimon má umístění v žebříčku ČR v kadetech 2. místo, mezi juniory 8. místo a dospělými 29. místo.

Družstvo veteránů – Dominik Chren, Zdeněk Schlibener, Ivana Křížová a Jiří Kouba. Získalo stříbrnou medaili na MČR a družstvo žen Tereza Křížová, Tereza Foglarová, Alena Koubová, Klára Staňková a Anna Žáková,

TENIS

Nejlepší sportovci: Kateřina Sadilová a Pavel Hájek

oba dva úspěšně reprezentovali oddíl tenisu při mistrovských utkáních smíšených družstev v I. třídě

TURISTIKA VODÁCKÁ

Nejlepší sportovci: manželé Marie a Marek Hořejší.

Jsou názorným příkladem správně fungujících členů, kteří si nenechají ujít žádnou akci. Vedou ke sportu obě své dospívající děti, které jezdí na špičkové úrovni na singl-kánoích. Marie zvítězila v oddílovém bodování a aktivně podporuje práci s dorosteneckým oddílem. Marek v loňském roce zorganizoval nejednu super akci.

TURISTICKÝ ODDÍL MLÁDEŽE

Nejlepší sportovci: Kristýna Topolová a Matěj Janoušek.

Oba za vítězství v oddílovém bodování a za representaci v Českém poháru vodáků

TURISTIKA LYŽAŘSKÁ

Nejlepší sportovci: Lenka Švábová a Roman Šváb

Oba jsou dlouholetí členové oddílu. Pravidelně se zúčastňují všech oddílových i mimo-oddílových akcí v českých horách i v zahraničí. Výrazně jsou nápomocni při výchově dětí a dorostu pro doplnění členstva dospělých v lyžařské turistice.

VESLOVÁNÍ

Nejlepší sportovci: Richard Krejčí a Matyáš Rychnovský.

Mezinárodní starty, účast na MS, ME a mistři ČR:

Kristýna Fleissnerová, Ellen Michaeli, Eliška Dvořáková, Tereza Škvorová, Sofie Kinclová, Jaroslav Hellebrand, Jan Chládek, Veronika Bartoňová, Barbora Hanzlová, Karolína Amblerová, Lucie Šimková, Valentýna Klimková, Julie Martínková, Aneta Křivská, Daniel Chalupa, Vojtěch Bartoň, Petr Pustějovský, Jan Tvardík, Martin Neuman, Martin Hladík a Jan Fleissner

Mistrovství ČR celkem – medailová umístění:

1. místo   8 x           2. místo   21 x                3. místo   19 x

Veslaři Masters:

Mistři světa a mistři ČR jsou Zdeňka Sieberová, a Vladimír Burda (3x mistr světa).