Oddíl lyžařské turistiky

Oddíl lyžařské turistikyPředstavení oddíluVýbor a trenéřiFotografie

  Oddíl lyžařské turistiky

Oddíl je otevřený všem zájemcům o lyžařskou turistiku a zimní sporty prováděné na horách.

Do oddílu se lze přihlásit u předsedy, nebo hospodáře oddílu lyžařské turistiky.

 

Václav Wagner

 

Milan Hrabák

Tisk

Oddíl lyžařské turistiky vznikl v roce 1959 a od té doby využíval ke své činnosti dřevěný roubený objekt bývalé školy na středních Mísečkách v Krkonoších.

Sportovní náplň oddílu byla v té době zaměřena především na lyžařské přejezdy v horských oblastech celé republiky i v zahraničí.

V prosinci 1980, nešťastnou náhodou objekt vyhořel a členové oddílu k individuální činnosti využívali pohostinsky sousední chaty na Mísečkách. V r. 1983 koupila TJ Bohemians od ČKD Praha objekt v katastru Smržovka-Jiřetín pod Bukovou v Jizerských horách a předala ho do užívání oddílu lyžařské turistiky.

Původní, dost zanedbaný objekt sloužící k odborové a mládežnické rekreaci, přebudovali a brigádnicky upravili členové oddílu na jednoduché, ale příjemné celoroční ubytování vhodné pro sportovní činnost v letní i zimní sezoně.

Objekt v Jiřetíně pod Bukovou je sportovní základnou především pro provádění lyžařské turistiky v zimě, v létě pak pro provádění turistiky pěší, nebo na kole. Členové oddílu mají možnost výuky nebo zdokonalení ve sjezdovém lyžování na přilehlém cca 400m dlouhém svahu s vlekem, nebo na sjezdovkách protilehlého lyžařského areálu Tanvaldského Špičáku.

Ve stejném rozsahu je objekt využíván i členy turistického oddílu mládeže TJ.

Ve větší míře je ovšem oddíl zaměřen na provádění lyžařské turistiky na běžkách individuálně, nebo pod vedením vedoucích. K tomu jsou využívány okolní i vzdálenější lyžařské terény včetně tras na polském území .

V obou disciplinách jsou organizovány oddílové přebory v zimě a mimo zimní sezonu zajímavé akce s bodovým hodnocením jednotlivých členů oddílu.

Tisk
TelefonE-mail
Václav Wagner
Milan Hrabák
Výbor oddílu
předsedaVáclav Wagner
místopředsedaMilan Hrabák
hospodář Michal Záviška
organizace ubytováníKarel Švejda
organizace sportovní činnosti
Aleš Vrhel
správci a technická pomoc
Pavel Šálek
Roman Šváb
Milan Biskup
Miloslav Vosáhlo
Tisk