Soustředění Pařez

Poslední srpnový týden jsme se vydali rozhýbat těla po letní pauze na výcvikové soustředění. Krásné prostředí uprostřed lesů sousedící s Prachovskými skalami – to je Rekreačního střediska Pařez v Českém ráji.

Skvělou atmosféru ve středisku podtrhovalo vstřícné jednání se správci objektu a především s kuchaři.

Společného soustředění se zúčastnili i další akrobatické oddíly – TJ Sokol Brandýs nad Labem, Gymnastika M&E Havířov a AkroBAT Batelov. Dohromady se tedy soustředění zúčastnilo na 65 akrobatů, z toho 27 bylo z našeho oddíl TJ Bohemians Praha. Soustředění bylo zároveň i stmelovací akcí mezi dětmi a trenéry ze všech oddílů a některé tréninky probíhaly formou seminářů.

Díky adekvátnímu zázemí i přízni počasí jsme mohli všichni 2x denně trénovat ve stanu se zapůjčenými koberci a žíněnkami oddílem TJ Sokol Brandýs nad Labem (děkujeme!), ale i na rozsáhlé travnaté ploše. Díky tomu jsme si užili letní cvičení na čerstvém vzduchu, i jsme mohli trénovat a oprášit náročnější prvky. Po odpoledním tréninku následoval ještě běh a trénink fyzičky.

Večery jsme věnovali jako vždy už jen relaxaci a zábavě ve formě týmových her. Stihli jsme i táborák, celodenní výlet a bojovku.

Věříme, že se všichni akrobati protáhli, rozcvičili a pobavili a že jsou plni sil na novou sezónu, která snad bude již bez výrazných omezení a přerušení pravidelných tréninků.

Na závěr děkujeme všem trenérům, kteří se soustředění účastnili a podíleli se na jeho organizaci, a zejména děkujeme Praze 10, která již třetím rokem na naše soustředění přispívá.

Těšíme se opět za rok, opět v Českém ráji.

Tisk